Pielęgnacja karoserii

sty 28 2016 autka

Samochód wraz z upływem czasu traci blask, a lakier na karoserii pokrywa się coraz bardziej rzucającymi się w oczy otarciami, odpryskami, oraz wżerami. Przyczyny tego są różnorakie – poczynając od niszczącego wpływu szczotek z myjni automatycznych, poprzez wpływ czynników atmosferycznych, a kończąc na drobnych kamyczkach, które odbijają fragmenty lakieru z nadwozia.

Najbardziej efektywną metodą usunięcia wyżej wymienionych defektów jest mechaniczne polerowanie nadwozia. Pozwala ono usunąć rysy, które znajdują się w warstwie lakieru bezbarwnego. W zależności od głębokości rys oraz twardości lakieru – proces polerowanie jest jedno lub kilkuetapowy, z użyciem gąbek i past polerskich o różnej gradacji. Niekiedy proces ten – w przypadku mocno zniszczonego nadwozia – potrafi pochłonąć kilkadziesiąt godzin pracy.

Końcowym etapem zabezpieczenia karoserii jest ochrona powłoki lakierniczej za pomocą różnego rodzaju środków. Mogą to być:
– woski samochodowe naturalne oraz syntetyczne,
– powłoki kwarcowe,
– powłoki ceramiczne.

Niestety – aplikacja powłok kwarcowych oraz ceramicznych nie jest zadaniem, którego powinien podjąć się ktoś, kto nigdy nie miał z taką pracą do czynienia. Podstawą tutaj jest dobre przygotowanie lakieru do aplikacji – oczyszczenie go z wszelkiego rodzaju pozostałości typu wypełniacze z past polerskich, czy resztek starych powłok i wosków. Niektóre z powłok powinny być aplikowane w niskich temperaturach. Pamiętać należy też o fakcie, że powłoka ceramiczna po związaniu się z lakierem jest bardzo trudna do usunięcia – czasem trzeba uciec się do użycia papieru ściernego.

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom wymagających klientów – oferujemy kompleksowe usługi zarówno odnowy powłoki lakierniczej, a także aplikacji powłok ochronnych. Odnowa powłoki odbywać się może w kilku etapach – w zależności od wymagań dotyczących finalnego stanu nadwozia. Powłoki ochronne zaaplikować możemy zarówno na elementy lakierowane, jak i na tworzywa sztuczne (plastiki, uszczelki).

Zapraszam do galerii naszych realizacji, w której obejrzeć można efekty prac przy wybranych samochodach.