Usuwanie wgnieceń bez malowania

sty 28 2016 Tomasz Jarnot

Elementy nadwozia pojazdu (stalowe lub aluminiowe) mogą pod wpływem działania sił zewnętrznych ulec trwałemu odkształceniu. Najczęściej taka sytuacja ma to miejsce w czasie gradobicia, gdy samochód zostaje pokryty dziesiątkami niewielkich wgnieceń. Czasem jednak zdarzają się uszkodzenia, które wynikają z czyjejś nieostrożności (wgniecenie drzwi na parkingu) lub złośliwości (celowe wgniecenie elementu karoserii np. kopnięciem). Jeszcze do niedawna jedynym sposobem na pozbycie się takich uszkodzeń była wymiana lub naprawa lakiernicza uszkodzonego elementu.

System PDRPaintless Dent Repair – to bezinwazyjne wypychanie uszkodzonych fragmentów nadwozia. W przypadku większości wgnieceń udaje się przywrócić element do stanu sprzed uszkodzenia. Dzięki zastosowaniu specjalnych narzędzi oraz odpowiedniej techniki – nie trzeba uciekać się do szpachlowania i lakierowania elementu, co nie jest bez znaczenia dla utrzymania wartości pojazdu.

Aby odpowiednio usunąć wgniecenie – należy je delikatnie „masować” od spodniej strony, stopniowo doprowadzając do wyprostowania elementu. Najważniejszą rzeczą w tego typu naprawach jest doświadczenie oraz umiejętności osoby wykonującej taką naprawę. Nawet najlepszy zestaw narzędzi nie jest w stanie zagwarantować wysokiej jakości usługi – za to doświadczeni technicy potrafią wyprostować element używając do tego praktycznie dowolnego, twardego i w miarę ostro zakończonego, narzędzia. Liczy się bowiem precyzja w lokalizacji wgniecenia oraz odpowiednio dobrana siła nacisku do materiału, z jakiego wykonany jest element nadwozia.

W przypadku niemożności dostania się do uszkodzonego fragmentu nadwozia od spodu elementu – stosuje się technikę odciągania wgnieceń. Robi się to za pomocą klejenia odpowiednich adapterów bezpośrednio na uszkodzone miejsce, a następnie różnorodnymi narzędzami „podciąga się” blachę w celu przywrócenia jej pierwotnego kształtu. Klej i adaptery są następnie usuwane. Niestety jest to technika o mniejszej skuteczności, niż wypychanie uszkodzenia od spodu.

Nasza firma oferuje Państwu bezinwazyjne usuwanie wgnieceń obiema powyższymi technikami. Doświadczenie, jakie posiadamy w tym zakresie, pozwala na podjęcie się prac nawet przy wysokiej klasy samochodach, w których większość elementów wykonanych jest z blachy aluminiowej.

Ceny tego typu usług ustalane są indywidualnie – w zależności od ilości oraz rodzaju wgnieceń.