Pielęgnacja wnętrza

sty 28 2016 autka

Czyste wnętrze samochodu to nie tylko miły dla oka widok. Nadmierna ilość nie usuniętych w porę zanieczyszczeń porę doprowadzić może do rozwoju bakterii i drobnoustrojów, niekorzystnie wpływających na zdrowie kierowcy i przewożonych pasażerów. Brud wnoszony z zewnątrz na ubraniach, radośnie baraszkujące na tylnej kanapie dzieci, uzbrojone w czekoladowe batoniki, zwierzęta, przewożone bez kojców czy klatek, czy też tak prozaiczne rzeczy jak wydzielany pot czy nieczystości wydalane podczas kaszlu i kichania – wszystko to negatywnie wpływa na wnętrze auta. Do tego nie bez znaczenia dla materiałów tapicerskich są utrzymująca się przez dłuższy czas wilgoć (w okresie jesienno-zimowym) i promieniowanie UV – powodujące płowienie i pękanie (kruszenie się)elementów tapicerki.

Dzięki zastosowaniu odpowiedniej jakości kosmetyków, dobranych do poszczególnych elementów tapicerskich (tapicerka skórzana pielęgnowana jest innego rodzaju środkami, niż elementy z tworzywa sztucznego), można opóźnić proces degradacji wnętrza pojazdu. Elementy zabrudzone najczęściej daje się doprowadzić do stanu niewiele odbiegającego od fabrycznie nowego, a biorąc pod uwagę bogatą ofertę środków do odnowy np. powłok skórzanych – także niewielkie defekty i następstwa uszkodzeń mechanicznych można poddać procesowi profesjonalnej naprawy.

Osoby, które chcą jak najdłużej cieszyć się nieskazitelnie utrzymaną kabiną – mają do dyspozycji szeroką gamę kosmetyków zabezpieczających wszelkiego rodzaju elementy wnętrza – ich impregnacja pozwoli na znaczne przesunięcie w czasie zużycia się materiałów, wynikającego z codziennej eksploatacji pojazdu.

W ofercie naszej, oprócz klasycznego czyszczenia wnętrza, mamy także szeroką gamę kosmetyków pozwalających na zabezpieczenie tapicerki materiałowej, skórzanej, elementów z tworzywa sztucznego oraz uszczelek, co wydłuża żywotność elementu, zmniejsza wrażliwość na promienie UV oraz zwiększa odporność na plamy.

Dzięki należytej pielęgnacji wnętrza właściciel samochodu ma nie tylko miłe wrażenia estetyczne podczas podróży – tak utrzymany samochód łatwiej znajdzie nowego nabywcę, gdy przyjdzie pora na zastąpienie go nowszym egzemplarzem.